No products in the cart.

A téli futás nehézségei
A téli futásnak számos nehézsége van, amelyeket érdemes figyelembe venni, mielőtt nekivágunk. Ha felkészülten indulunk el, kevésbé állhatnak utunkba a körülmények.
A hideg időjárás: A hideg levegő belélegzése irritálhatja a légutakat, és légúti megbetegedéseket okozhat. Emellett a hideg hőmérséklet miatt az izmok is nehezebben működnek, ami lassíthatja a tempót és növelheti az izomfájdalom kockázatát. Sokaknak nincs kedvük ilyenkor nekivágni, pedig van megoldás!
Készülj fel a hidegre: Futás előtt alaposan melegíts be, sőt, futás közben is megállhatsz bizonyos időközönként, hogy átmozgasd és felmelegítsd magad. A hideg levegő ellen gyakori megoldás a maszkhasználat, esetleg egy meleg tea vagy forró ital futás előtt vagy után. Válassz megfelelő ruházatot és cipőt: A téli futáshoz érdemes meleg, vízálló ruházatot és csúszásgátló cipőt beszerezni.
A csúszós útfelület: A havas, jeges útfelületen könnyebben meg lehet csúszni, ami sérülésekhez vezethet.
Ezért fontos, hogy megfelelő cipőt és ruházatot viseljünk, és óvatosan fussunk. Futókör esetén a futás megkezdése előtt akár tehetünk egy bemelegítő kört gyalog, hogy lássuk, ha esetleg valahol lefagyott az út. Általános szabály, hogy figyelj az útra, és lassíts le, ha szükséges!
A rövidebb nappalok: Télen a nappali órák száma kevesebb, ezért fontos, hogy előre tervezzük meg a futásainkat, és mindig legyen nálunk egy fejlámpa vagy egy fényvisszaverő mellény, hogy biztonságosan közlekedjünk. Érdemes eleve olyan helyszínen a sötét órákban, ahol van közvilágítás, így jobban beláthatjuk a körülöttünk lévő terepet.
Ha ezekre a szempontokra odafigyelünk, akkor a téli futás is élvezetes és biztonságos lehet.
Vélemény, hozzászólás?